Loading..

Yaz aylarında güneşin yakıcı etkisinden kurtulmak pek de kolay değildir. Çeşitli koruyucu kremler kullanarak bu olumsuz etkilerle bir nebze baş etsek de asla tamamen korunamayız. Üstelik deniz tuzu ya da havuzlarda kullanılan klor cildinizi yorar ve yıpratır. Dolayısıyla, yaz sonunda yapılacak doğru cilt bakımı, yazın olumsuz etkilerini ortadan kaldırır ve cildinizi kışa hazırlar.

Aşağıdaki ipuçlarını dikkate aldığınız taktirde, cildinizdeki tazelik hissi artacak, teninize yayılan güzellik ve canlılık sizi tümüyle sarıp sarmalayacaktır.
Cilt temizliğine önem verin; Makyajı temizlemeden uyumak cildin yapısını bozan en temel etkenlerden biridir. Kozmetik ürünler cildinizdeki gözeneklere dolarak, siyah nokta oluşumunu tetikler. İyi bir temizlik cildin zamana karşı direnmesine de yardımcı olur.

Bol su için; Su cildin en doğal ve en doğrudan ilacıdır. Susuz kalan bir cilt kuruyup çatlayacak, kırışıklıklar için uygun ortam hazırlanmış olacaktır. Bol su tüketimi cildin nemli kalmasına, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Bu da pırıl pırıl bir cilde kavuşmanız demektir.

Kozmetik seçiminde mevsimi göz önünde bulundurun; Suya dayanıklı kozmetik ürünleri terleme ya da yüzme gibi sebeplerden dolayı akıp giden makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlar ancak bu ürünler yapısal olarak kalın ve güçlü ürünlerdir. Yaz aylarına özel tasarlanmışlardır. Kış ayları için yüzünüze ağır gelerek yıpranmayı artırırlar. Aynı şekilde kışın kullanılan fondötenlerde güneş koruyucu bulunmaz. Dolayısıyla bu tip ürünler de yaz ayları için doğru tercih olmayacaktır. Bu nedenle kozmetik alışverişinizde mevsimsel özellikleri göz önünde bulundurmayı ihmal etmemeniz gerekir.

Nemlendiriciyi unutmayın! Havadaki sıcak soğuk farkı cildi kurutur ve kırışık oluşumunu hızlandırır. Bu olumsuz etkinin önüne geçmek için her an yanınızda nemlendirici bir ürün taşımanız hem pratik, hem de etkili bir çözüm olacaktır.

Beslenmeye ve düzenli uykuya dikkat; sağlıklı bir cilde sahip olmanın en temel koşullarından biri dengeli beslenmek ve kaliteli uykudur. Özellikle sebze ve meyvelerden alacağınız vitamin ve minareller cildinizi güçlendirecek, direncini artıracak ve güzelleştirecektir.

Translate »